Polnočná 2015

Autor: Dalibor Ondrej | 25.12.2015 o 9:37 | Karma článku: 6,21 | Prečítané:  1176x

"Noc zázrakov Boh vniesol cez dieťa na zem hoc Máriu a Jozefa hostí zle Betlehem. Pre strápených a núdzou hnaných, maštaľ je zo skál, v nej Boh sa zrodil ako človek, je záchranca a kráľ.

R: Tak krásna zázračná noc, v nej Boh nám Syna dal
keď z Máriinej lásky si telo vzal.
Tam anjel spieval k nám: dnes lásku, radosť vám
to Dieťa malé vnáša, je Záchranca, je Pán."

Slová známej piesne nás sprevádzajú aj túto noc. Noc, ktorá je svätá. Noc v ktorej sa rodí spása tohto sveta. A predsa v túto svätú noc nedá nám nemyslieť na tých, ktorí ju trávia v opustenosti. Na tých, ktorí nemôžu prednášať Bohu slová vďaky za dar života, ale pre hluk zbraní predkladajú prosby o vlastný život. Na tých, ktorí pre politický režim vo svojej krajine pripravili jasličky „len“ vo svojom srdci. Na tých, ktorých bieda a hlad namiesto jedál na štedrovečernom stole ponúka len skromný pokrm, ak vôbec nejaký, a viac rozumejú slovám Písma o nebeskej hostine.

Tí, ktorí za oknami našich panelákov trpia vo svojej starobe, či chorobe. Tí, ktorí so zmiešanými túžbami prosia za svoje zblúdené deti, ktoré sa vybrali v živote zlou cestou a nechali sa zviesť rôznymi závislosťami. Tí, ktorí trávia tieto sviatky, a každé sviatky, v rozbitých rodinných vzťahoch, kde ocko nechal mamku a mamka si vybrala iného ocka. Deti, čo vyrastajú v tomto svete bez dobrého vzoru a hlavne bez úplnej otcovskej a materinskej lásky.

Pre nich, pre nás, pre všetkých dnes, v túto čarovnú noc, rodí sa spása. Dnešná noc prežiarená svetlom kométy označujúcej miesto narodenia Spasiteľa nám dáva možnosť uvidieť náš život i tento svet v Božom svetle.

Hľadá sa opäť miesto pre príchod Božieho syna. Upratané izby však nie sú dôležitejšie ako upratané rodinné vzťahy.

Množstvo jedla na stole nie je viac ako množstvo úprimnosti a otvorenosti s tými s ktorými to jedlo zdieľame.

Hodnota darčekov pod stromčekom nie je viac ako hodnota času venovaného jeden druhému navzájom.

Znova sa teda rodí Ježiš Kristus do neporiadku maštaľky našich životov a chce a pozýva nás k tomu, aby sme neváhali bez výhrady žiť každý deň s Ním. „Dáš mu meno Emanuel, čo v preklade znamená Boh s nami.“ Nie len ako malé dieťa, ale ako milosrdný Otec nás chce sprevádzať každodenným životom, ak mu to dovolíme.

Tak ako dieťa rastie, aj my môžeme vyrásť v milosti z našich slabostí a nedostatkov a s Jeho pomocou prežiť náš pozemský život v radosti z Božej prítomnosti.

Každé dieťa vyžaduje pozornosť. Pre jeho bezpečnosť i pre normálny a zdravý vývin. Tak sa Boh stará o každého človeka. A čaká, aká je naša pozornosť voči Nemu.

Noc zázrakov Boh vniesol cez dieťa na zem... Prajem nám otvorené oči a vnímavosť na Jeho prítomnosť medzi nami i v nás.

Tak krásna, zázračná noc...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: S migmi si načas vystačíme, no bude to drahšie

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac. Nebo by nám však dočasne mohli ochrániť aj Česi či Poliaci.

Nadhľad Matie Lenickej

Radi by sme mali istotu, že ráno ešte bude svetlo

Rozumieme, komu najviac nahráva a vyhovuje Kiskova kauza.

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa veriť nedá, pre Danka

V Smer-SNS-Híd je kapitán veľkým pánom.


Už ste čítali?