Polnočná 2015

Autor: Dalibor Ondrej | 25.12.2015 o 9:37 | Karma článku: 6,21 | Prečítané:  1170x

"Noc zázrakov Boh vniesol cez dieťa na zem hoc Máriu a Jozefa hostí zle Betlehem. Pre strápených a núdzou hnaných, maštaľ je zo skál, v nej Boh sa zrodil ako človek, je záchranca a kráľ.

R: Tak krásna zázračná noc, v nej Boh nám Syna dal
keď z Máriinej lásky si telo vzal.
Tam anjel spieval k nám: dnes lásku, radosť vám
to Dieťa malé vnáša, je Záchranca, je Pán."

Slová známej piesne nás sprevádzajú aj túto noc. Noc, ktorá je svätá. Noc v ktorej sa rodí spása tohto sveta. A predsa v túto svätú noc nedá nám nemyslieť na tých, ktorí ju trávia v opustenosti. Na tých, ktorí nemôžu prednášať Bohu slová vďaky za dar života, ale pre hluk zbraní predkladajú prosby o vlastný život. Na tých, ktorí pre politický režim vo svojej krajine pripravili jasličky „len“ vo svojom srdci. Na tých, ktorých bieda a hlad namiesto jedál na štedrovečernom stole ponúka len skromný pokrm, ak vôbec nejaký, a viac rozumejú slovám Písma o nebeskej hostine.

Tí, ktorí za oknami našich panelákov trpia vo svojej starobe, či chorobe. Tí, ktorí so zmiešanými túžbami prosia za svoje zblúdené deti, ktoré sa vybrali v živote zlou cestou a nechali sa zviesť rôznymi závislosťami. Tí, ktorí trávia tieto sviatky, a každé sviatky, v rozbitých rodinných vzťahoch, kde ocko nechal mamku a mamka si vybrala iného ocka. Deti, čo vyrastajú v tomto svete bez dobrého vzoru a hlavne bez úplnej otcovskej a materinskej lásky.

Pre nich, pre nás, pre všetkých dnes, v túto čarovnú noc, rodí sa spása. Dnešná noc prežiarená svetlom kométy označujúcej miesto narodenia Spasiteľa nám dáva možnosť uvidieť náš život i tento svet v Božom svetle.

Hľadá sa opäť miesto pre príchod Božieho syna. Upratané izby však nie sú dôležitejšie ako upratané rodinné vzťahy.

Množstvo jedla na stole nie je viac ako množstvo úprimnosti a otvorenosti s tými s ktorými to jedlo zdieľame.

Hodnota darčekov pod stromčekom nie je viac ako hodnota času venovaného jeden druhému navzájom.

Znova sa teda rodí Ježiš Kristus do neporiadku maštaľky našich životov a chce a pozýva nás k tomu, aby sme neváhali bez výhrady žiť každý deň s Ním. „Dáš mu meno Emanuel, čo v preklade znamená Boh s nami.“ Nie len ako malé dieťa, ale ako milosrdný Otec nás chce sprevádzať každodenným životom, ak mu to dovolíme.

Tak ako dieťa rastie, aj my môžeme vyrásť v milosti z našich slabostí a nedostatkov a s Jeho pomocou prežiť náš pozemský život v radosti z Božej prítomnosti.

Každé dieťa vyžaduje pozornosť. Pre jeho bezpečnosť i pre normálny a zdravý vývin. Tak sa Boh stará o každého človeka. A čaká, aká je naša pozornosť voči Nemu.

Noc zázrakov Boh vniesol cez dieťa na zem... Prajem nám otvorené oči a vnímavosť na Jeho prítomnosť medzi nami i v nás.

Tak krásna, zázračná noc...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéfa ÚPN Krajňáka považovali za cuciaka, teraz je pre koalíciu diktátor

Šéf Ústavu pamäti národa viedol spor s českým ministrom financií Andrejom Babišom a zamestnancami, ktorí mali blízko k extrémizmu.


Už ste čítali?